Turniej Piłki Ręcznej Szkół Podstawowych (klasy IV) o Puchar Prezydenta Miasta Piekary Śląskie

W dniu dzisiejszym odbył się I Turniej Piłki Ręcznej Szkół Podstawowych o Puchar Prezydenta Miasta Piekary Śląskie - Sławy Umińskiej-Duraj.

W turnieju udział wzięło 111 dzieci, reprezentujących IV klasy piekarskich szkół podstawowych.

W sumie zagrało 8 drużyn chłopięcych oraz 6 dziewczęcych.

Szczegółowa relacja oraz galeria zdjęć z dzisiejszych zawodów dostępna jest na klubowym profilu FB MKS Olimpia

Podczas rozgrywek nie była prowadzona klasyfikacja końcowa a wszystkie drużyny na zakończenie turnieju otrzymały pamiątkowe puchary, każde dziecko ponadto otrzymało pamiątkowy dyplom, zdjęcie oraz wyróżniono najlepsze osoby w każdej szkole. W sumie w turnieju zagrało 8 zespołów chłopców oraz 6 zespołów dziewczyn. Spotkania rozgrywane były na szerokości hali i grano 3 zawodników w polu + bramkarz.

Wyróżnione osoby w każdej szkole

• Miejska Szkoła Podstawowa nr 1 – Bartek Fidala
  • Miejska Szkoła Podstawowa nr 2 – Hania Piekarz
  • Miejska Szkoła Podstawowa nr 3 – Zuzanna Słobodzian
  • Miejska Szkoła Podstawowa nr 5 – Antoni Pluszczyk
  • Miejska Szkoła Podstawowa nr 9 – Jakub Jankowiak
  • Miejska Szkoła Podstawowa nr 11 – Tomek Krawczyk
  • Miejska Szkoła Podstawowa nr 13 – Michał Moucka
  • Miejska Szkoła Podstawowa nr 15 – Alan Stelmasiński

Najlepsi zawodnicy turnieju

Jan Ficulak oraz Szymon Przerwa

Najlepsze zawodniczki turnieju

Maja Gandera oraz Julia Klonowska

Podczas turnieju obecni byli Przewodniczący Komisji Społecznej Stanisław Plajzner, Dyrektor MOSIR Łukasz Tomczyk oraz Dyrektor MSP nr 2 Beata Sikorska.

Organizatorem turnieju byli: Miejska Szkoła Podstawowa nr 2, MKS Olimpia „Medex” Piekary Śląskie oraz MOSIR Piekary Śląskie.

Impreza odbywała się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Sławy Umińskiej–Duraj.