𝗜𝗜 𝗙𝗲𝘀𝘁𝗶𝘄𝗮𝗹 𝗣𝗶ł𝗸𝗶 𝗥𝗲̨𝗰𝘇𝗻𝗲𝗷 𝗦𝗶𝗹𝗲𝘀𝗶𝗮 𝗖𝗨𝗣 𝟮𝟬𝟮𝟰

Miejski Klub Sportowy Olimpia Piekary Śląskie organizuje II Festiwal Piłki Ręcznej Silesia CUP 2024. Na wzór poprzedniego roku i niezwykle udanej pierwszej edycji Festiwalu organizujemy imprezę, która nie tylko zachęci dzieci do aktywności fizycznej ale wpłynie również pozytywnie na promocję piłki ręcznej w naszym województwie.

Festiwal zorganizowany zostanie w dniach 22 do 24 marca 2024 roku w hali sportowej MOSIR „Olimpia” przy ul. Ziętka 60 w Piekarach Śląskich. W pierwszym dniu Festiwalu w piątęk 22 marca zorganizujemy turniej mini piłki ręcznej w którym zagrają dzieci reprezentujące klasy 3 i 4 z piekarskich szkół podstawowych.

W sobotę 23 marca rozegrany zostanie turniej roczników 2010/2011, natomiast w niedzielę 24 marca dla dzieci z roczników 2012/2013. W Festiwalu oprócz gospodarzy czyli MKS Olimpii „Medex” Piekary Śląskie zagrają zespoły z Zawiercia, Lublińca, Zabrza, Bielska Białej, Siemianowic Śląskich oraz Zabrza. Drugi dzień imprezy w sobotę zakończy mecz Ligi Centralnej piłkarzy ręcznych pomiędzy zespołami MKS Olimpia Piekary Śląskie – Padwa Zamość, który rozpocznie się o godz. 19 00. W festiwalu zagrają zarówno drużyny chłopców jak i dziewczyn. Całość imprezy zakończymy w niedzielę 24 marca turniejem roczników 2012/2013.

W ramach festiwalu przeprowadzone zostaną zmagania sportowe dla dzieci niepełnosprawnych, prowadzone będą ponadto zajęcia z pierwszej pomocy oraz bezpieczeństwa. Wszystkie dzieci na zakończenie zmagań otrzymają pamiątkowe medale, nagrody rzeczowe a wszystkie drużyny nagrodzone zostaną pamiątkowymi wyróżnieniami.