Podpisaliśmy umowę o współpracy z Husarią Lubliniec

Współpracowaliśmy już od jakiegoś czasu, ale teraz ta współpraca przybiera oficjalną formę. Podpisaliśmy umowę z klubem Handball Club Husaria Lubliniec.

O tym jak poważnie obie strony traktują ten dokument świadczy fakt, że do podpisania dokumentu doszło w Urzędzie Miasta w Piekarach Śląskich w obecności burmistrza Lublińca Edwarda Maniury i zastępcy prezydenta Piekar Śląskich Krzysztofa Turzańskiego. Umowę parafowali nie tylko przedstawiciele władz obu miast, ale też prezes klubu Handball Club Husaria Lubliniec, Katarzyna Olczyk i prezes MKS Olimpia MEDEX Piekary Śląskie Michał Brodowski.

O co w tm wszystkim chodzi? Nasi przyjaciele z Lublińca uznali, że Olimpia ma już swoją markę w świecie piłki ręcznej i warto byłoby nawiązać bliższą współpracę. My również widzimy, że szkolenie dzieci i młodzieży w klubie Husaria Lubliniec stoi na wysokim poziomie i jest szansa żeby np. część zawodników zasiliła naszą klasę sportową w Akademickim Zespole Szkół. To już się dzieje, bo mamy kilku zeszłorocznych absolwentów AZS-u pochodzących właśnie z Lublińca i okolic, a teraz np. są zawodnikami pierwszego zespołu seniorów grającego w I Lidze czy w drugiej drużynie walczącej w III Lidze. Są też plany wspólnych obozów sportowych czy treningów dla dzieci i młodzieży w Lublińcu z udziałem naszych doświadczonych seniorów. Pomysłów jest oczywiście więcej, ale sporo planów krzyżuje pandemia. Jak tylko się skończy na efekty tej współpracy nie trzeba będzie długo czekać.

Życzymy klubowi Husaria Lubliniec, aby ta współpraca przynosiła Im efekty i satysfakcję. My również liczymy na owoce tego porozumienia.