Przed nami 17 kolejka Ligi Centralnej

Tym razem jedziemy do Wielunia, gdzie w sobotę o godz. 19.00 o ligowe punkty zagramy z miejscowym MKS-em.

Biorąc pod uwagę sytuację w układzie tabeli Ligi Centralnej, dla obu drużyn będzie to bardzo ważne spotkanie.

Co prawda to my znajdujemy się "oczko" wyżej ale nasz sobotni rywal traci do nas tylko 1 punkt i lokuje się tuż za nami, zajmując 8 lokatę.

W pierwszej rundzie, okazaliśmy się lepszą drużyną, pewnie wygrywając z MKS Wieluń ( 33:26 )
Jak będzie tym razem?

Trudno przewidzieć. Biorąc pod uwagę wcześniejsze mecze obu drużyn, nie ma zdecydowanego faworyta.

My musieliśmy uznać wyższość łódzkiej Anilany, gdy Wielunianie zremisowali z łódzką ekipą ( rzuty karne 4:3 dla Łodzian).
Za to Olimpia pewnie pokonała KPR Żukowo ( 27:22 ), z którym nie poradził sobie nasz najbliższy rywal, przegrywając 27:31.

Dodatkową motywacją dla obu ekip, jest fakt, że drużyny zajmujące kolejne miejsca w tabeli LC, depczą po piętach.
Oznacza to, że przegrana w sobotnich zawodach może powodować roszady w układzie tabeli.

Kibice mogą więc zacierać ręce, bo niewątpliwie czekają ich ciekawe, zacięte i pełne emocji zawody....